Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa mieszkań w atrakcyjnym położeniu, u zbiegu ulic Kramarskiej i Tkackiej w Nysie. Mieszkania powstają w ramach tzw. Sim-u, a nabór wniosków ruszy w styczniu 2023 roku.

Mieszkania w ramach SIM Nysa to oferta głównie dla osób bez zdolności kredytowej, ale z tzw. zdolnością czynszową. Partycypacja przyszłych najemców w kosztach budowy wynosi 30%. Nieobowiązkowa możliwość wykupu nastąpi po 15 latach. – Ścieżka dojścia do własności jest prosta – mówi Prezes Sim Nysa, Adam Kozłowski. – Wpłacamy 30% wkładu, który stanowić będzie partycypację w kosztach budowy. Miesięczny koszt spłaty kredytu zawarty w czynszu będzie wynosić 11 zł za m2 , a sam czynsz 16,65 zł za m2. Po 15 latach lokator będzie mieć możliwość wykupu mieszkania.

Dla przyszłych najemców w naborze, który przeprowadzi Gmina Nysa będzie obowiązywać m.in. kryterium dochodowe. Nie można również posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Nysie. – Zachęcamy do udziału w naborze wniosków o zawarcie umowy najmu – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Nabór przeprowadzi Gmina Nysa, a wymagane dokumenty będzie można składać w terminie od 30 stycznia br. do 13 lutego br.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O NABORZE

SIM Nysa – buduj z nami swoją przyszłość

Przy ul. Kramarskiej łącznie do użytku lokatorów zostanie oddanych 61 mieszkań, w tym 18-mieszkań trzypokojowych. Lokale będą wykończone i wyposażone m.in. w kabinę prysznicową, baterie łazienkowe, czy też płytę indukcyjną. Do każdego będzie przypisane miejsce w garażu podziemnym.

Zasady określające przeprowadzanie naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym dodatkowe kryteria pierwszeństwa, zasady przeprowadzania oceny punktowej oraz maksymalnej wysokości dochodu dla lokali mieszkalnych budowanych, zawarte są w załączonej uchwale NR LXVI/981/22 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 30 listopada 2022 roku.

Najemcami lokali mieszkalnych przy ul. Kramarskiej w Nysie mogą być osoby, które spełniają kryterium dochodowe, których średni dochód gospodarstwa domowego w 2022 r. nie przekroczył:

4 689,70 zł w jednoosobowym gospodarstwie domowym

6 565,58 zł w dwuosobowym gospodarstwie domowym

9 066,76 zł w trzyosobowym gospodarstwie domowym

10 629,99 zł w czteroosobowym gospodarstwie domowym

12 818,52 zł w pięcioosobowym gospodarstwie domowym

15 007,05 zł w sześcioosobowym gospodarstwie domowym

Gmina przewiduje także stworzenie najemcom możliwości skorzystania z dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat w ramach programu Mieszkanie na Start.

Szczegółowych informacji w sprawie naboru udziela Wydział Rozwoju Polityki Społecznej (pok. 125) – tel. 77 40 80 565.

Gwarantem realizacji inwestycji jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Gmina Nysa.

AxiomThemes {{Grafmedia Nysa}}. Wszystkie prawa zastrzeżone.